DEC

Projekta INTEGROMED atklāšana

2019. gada 29. novembrī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs uzņēma INTEGROMED ("Integration of knowledge and biobank resources in comprehensive translational approach for personalized prevention and treatment of metabolic disorders") projekta partnerus - vadošos zinātniekus no pasaulē atzītiem institūtiem cukura diabēta izpētē un zinātnes atziņu izmantošanā klīniskajā praksē - Prof. Ewan Pearson (University of Dundee, UK), Prof. Charlotte Ling (Lund University, SE) un Prof. Eran Segal (Weizmann Institute of Science, IL). Šī Apvārsnis 2020 programmas projekta atklāšanas pasākuma laikā BMC zinātniekiem bija iespēja iepazīties ar Lielbritānijas praksi, kā pētniecības datus izmantot cukura diabēta pacientu personalizētai terapijai, uzzināt aktuālās hipotēzes un pētījumu virzienus diabēta epiģenētikā, un skaitļošanas bioloģijas, mākslīgā intelekta algoritmu pielietojumu personalizētas ēdienkartes izstrādē glikozes līmeņa asinīs kontrolēšanai.
Pēc prezentācijām projekta komanda tikās slēgtā sesijā, pārrunājot projekta veiksmīgas realizācijas plānus.

INTEGROMED stratēģija ir veicināt izcilību un attīstīt ilgtspējīgu pieeju, kas vērsta uz visiem translācijas medicīnas aspektiem, ieskaitot klīnisko un biobanku resursu optimālu izmantošanu, dažādu -omics pieeju integrēšanu sistēmiskā darbplūsmā, attīstot uz pacientu orientētas pieejas un veicinot uzņēmējdarbību.

INTEGROMED projekts ir ieguvis Apvārsnis 2020 zinātnes un inovāciju programmas atbalstu, līguma numurs 857572.