Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

22
OKT
2018

Nākusi klajā profesora Dr. habil. biol. E.Grēna grāmata “Nāves impērija. Bioloģisko ieroču slepenā programma PSRS un vēlāk”


LU Akadēmiskajā apgādā ir nākusi klajā akadēmiķa, profesora Dr. habil. biol. E.Grēna grāmata “Nāves impērija. Bioloģisko ieroču slepenā programma PSRS un vēlāk”.

Diemžēl masveida iznīcināšanas ieroču problēma mūsdienās ir ļoti aktuāla un maz pētīta, un īpaši latviešu lasītājam tā ir maz zināma. Savulaik izcilie molekulārās ģenētikas atklājumi pasaulē un mērķtiecīgās manipulācijas ar baktēriju un vīrusu gēniem solīja revolucionāru apvērsumu farmācijas industrijā, medicīnā un lauksaimniecībā, taču deva jaunu iedvesmu arī bioloģisko ieroču attīstībā.

LZA akadēmiķis, profesors Dr. habil. biol. Pauls Pumpēns atzīst, ka šai grāmatai ir ne tikai vēsturiska nozīme (cik slikti tas ir bijis tālajos PSRS laikos), bet arī socioloģiska un politoloģiska nozīme, sevišķi mūsdienu politisko konfliktu nežēlīgas un neapdomīgas risināšanas apstākļos. Komplicētā zinātniskā tematika grāmatā aprakstīta interesanti un saprotama arī nesagatavotam lasītājam. “Ļoti būtiski, ka grāmatas stils ir analītisks un nosvērts, tam nav mūsdienās tik ļoti iecienītās sensācijas vai skandāla pieskaņas. Grāmata ir ne tikai audzinoša, bet arī aizraujoša lasāmviela, kas ļaus lasītājam – īpaši gados jaunākam – objektīvi ieskatīties pagātnē un rosinās nopietni aizdomāties par cilvēces nākotni," raksta P. Pumpēns savā recenzijā.

 

 

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".