FEB

Ēnu diena BMC 2019

Šogad, 13. februārī, BMC apmeklēja 13 vidusskolnieki no dažādām skolām, kuri vēlējās iepazīt tuvāk molekulārā biologa darba ikdienu. Lai diena būtu pilnīgāka un skolēni redzētu dažādos pētniecības virzienus, kas aktīvi noris BMC, viņiem tika dota iespēja apmeklēt vairākas BMC zinātniskās grupas un pat darboties praktiski.

Diena sākās ar nelielu ievadlekciju no BMC Studentu padomes vadītājas par BMC, tā darbības virzieniem, nozīmīgākajiem atklājumiem, un to, kāpēc ir forši būt zinātniekam. Pēc tam skolnieki apmeklēja Medicīniskās ģenētikas un mitohondriju pētījumu grupas laboratoriju, kur iepazinās ar šīs grupas darbības virzieniem un izmantotajām metodēm, kā arī ar teoriju par mitohondrijiem, to funkcijām, mitohondriālajām slimībām un mitohondriālajām haplogrupām. Tam sekoja plaša ekskursija pa BMC  - gan Genoma Centra un VIGDB telpās, gan arī uz jauno Biomedicīnas tehnoloģiju kompleksu, kur mūsu zinošie speciālisti stāstīja par pētījumu veikšanu un iespējām darbam ar vīrusiem, šūnu kultūrām un arī dzīvnieku modeļiem.

Dienas otrajā pusē skolēniem bija nelielas lekcijas par darbu ar molekulāro arheoloģiju un senās DNS izpēti, kā arī tika stāstīts par proteīnu pētniecību, vakcīnu izstrādi un vīrusu raksturošanu. Garā un jaunām zināšanām pildītā diena tika noslēgta skolniekiem pašiem veicot DNS izdalīšanu no zemenēm.

Apjautājot par BMC aizvadīto dienu, skolnieki deva tikai pozitīvas atsaukmes par interesanti pavadīto laiku, par jauno un pozitīvo priešstatu saistībā ar bioloģiju un darbu zinātnē un par vērtīgo iespēju darīt arī ko praktisku pašiem.