Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

11
OKT
2018

Atskats uz Eiropas Zinātnieku nakti BMC


Šogad Eiropas Zinātnieku nakti Latvijas Biomedicīnas studiju un pētījumu centrā apmeklēja vairāk nekā 1200 dalībnieki, kas ir lielākais apmeklētāju skaits, kopš tiek rīkots šāds pasākums BMC. Īpaši priecīgi esam par lielo atsaucību no Latvijas skolām, kas rada iespēju atbraukt un piedalīties.

Dalībniekiem bija iespēja izmēģināt Escape room spēles bioloģijas versiju “Izlaušanās no šūnas”, atklāt un izzināt ģenētisko mantojumu un iepazīt mātes cilts spēku, izzināt mūsu senču mantojumu, izmeklējot kaulus no pagātnes, redzēt un audzēt proteīnu kristālus, iziet kvestu un radīt katram pašam savu varavīksni mēģenē.

Pateicamies ikvienam, kas apmeklēja Eiropas Zinātnieku nakti BMC un tiekamies atkal nākošajā gadā!

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā un saistošā veidā skaidro zinātnes sasniegumus, ļaujot ikvienam interesentam ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos. Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi notiek vienlaicīgi vairāk nekā 30 valstīs un vairāk nekā 300 pilsētās.

 

 

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programma tiek finansēta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projekta NIGHTLV-2018-2019  (granta līguma nr.819129) ietvaros.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".