Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

4
JŪL
2018

Atskats uz BMC dalību sarunu festivālā LAMPA


Viena no LV BMC debijas diskusijām sarunu festivālā LAMPA bija “Cilvēks – superorganisms” jeb stāsti par mikrobiomu, kurā apvienojās četri dažādu profesiju mikrobioma eksperti un lieliskā moderatore Sandra Kropa. Diskusiju apmeklēja vairāk nekā 50 klausītāju, no kuriem vairāki arī aktīvi iesaistījās uzdodot jautājumus. Aktīvākās sarunas raisījās par intriģējošo mijiedarbību starp zarnu trakta mikrobiomu un smadzeņu darbību, kā arī par to, ko tad īsti darīt, lai mūsu katra mikrobioms būtu laimīgs un mēs paši veseli.

 

Savukārt, diskusijā “Biobanka – kāpēc piedalīties?” tika diskutēts par to cik lielā mērā ģenētikas izpētes rezultāti var mainīt veselību un cik tie darbojas motivējoši uz pašu cilvēku uzvedību, kas beigās uzlabo veselības stāvokli.

Ņemot vērā mūsdienu informācijas apriti un datu drošību klausītāji interesējās par datu drošības jautājumiem, kādā mērā tas tiek nodrošināts, tas izvērta diskusiju par to, ka daudz drošāk tomēr ir iesaistīties pētījumos zinātniskās institūcijās un labums ir ne tikai vienam cilvēkam, bet arī visai sabiedrībai. Bet ja cilvēks par maksu taisa sev komerciāli pieejamos ģenētiskos testus, datu drošība bieži ir atkarīga no pašas firmas kvalitātes, kā arī datu interpretācija bez veselības aprūpes speciālista iesaistes var būt kļūdaina un visai sabiedrībai nenes nekādu labumu.

Diskusijas laikā tika izspēlētas divas situācijas par iesaistīšanās procesu Biobankā un iespējamo nākotni 2030. gadā. Kā arī tika diskutēts par  nākotnes perspektīvām Latvijā.

 

 

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".