Pētījumi Aprīkojums un servisi Laboratorijas dzīvnieku bloks
Aprīkojums un servisi

Laboratorijas dzīvnieku bloks

BMC Biomedicīnas tehnoloģiju kompleksa Laboratorijas dzīvnieku bloks ir ticis projektēts un veidots sadarbībā ar ārvalstu ekspertiem, izvirzot pasaules standartiem atbilstošas prasības eksperimentālajam darbam ar laboratorijas dzīvniekiem.

To pamatā veido īpašas tīrības pakāpes telpas 180 m2 platībā, kas brīvas no grauzēju specifiskajiem patogēniem (SPF, specific pathogen free) un pašlaik šis ir vienīgais šādām prasībām atbilstošs in vivo izmēģinājumu centrs Latvijā. SPF zonā izvietoti vairāki funkcionāli atšķirīgi bloki – karantīna, telpas  pētnieciskajam darbam ar pelēm, žurkām un imūndeficītiem/transgēniem grauzējiem, ir nodrošinātas atsevišķi nodalītas telpas procedūrām un ķirurģijai. Nākotnē paredzēts aprīkot telpas darbam ar infekciozajiem aģentiem (biodrošības 2. līmenis). Kopējā telpu platība nodrošina kapacitāti >1000 krātiņiem. Ārpus SPF zonas atrodas laboratorijas telpas pētnieciskajam darbam ar dzīvniekiem, kas tiek turēti atvērtajos krātiņos.

Īpašu tīrības pakāpi nodrošina un personāla darbu atvieglo moderna automatizēta aparatūra – krātiņu mazgājamā mašīna, divdurvju autoklāvs, personāla iekļuve SPF zonā tiek nodrošināta caur gaisa dušu. Dzīvnieki SPF zonā tiek uzturēti tikai individuāli ventilējamos krātiņos un tiek baroti ar sterilizētu pārtiku. Tiek nodrošināta visu materiālu sterilizēšana un dezinfekcija; gaisa tīrību un mikrobioloģisko kontroli nodrošina regulējama ar HEPA filtriem aprīkota ventilācija un rūpīgi izplānota zemspiedienu/pārspiedienu sistēma. Manipulācijām ar dzīvniekiem pieejami 2. biodrošības līmeņa lamināri. 

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Biomedicīnas tehnoloģiju kompleksa video.


Laboratorijas funkcionēšanu nodrošina:

 

Zane Kalniņa , Dr. biol.

Dzīvnieku laboratorijas bloka vadītāja, vadošā pētniece
Telefons: +371 26112733
E-pasts: zane@biomed.lu.lv

  

Dace Skrastiņa , Dr. biol.

Dzīvnieku laboratorijas bloka vecākā speciāliste, vadošā pētniece
Telefons: +371 25137484
E-pasts: daceskr@biomed.lu.lv

 

BMC ir PVD veterinārās uzraudzības objekta reģistrācijas nr. 025413

 


Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".