loader image

LATVIJAS

BIOMEDICĪNAS

PĒTĪJUMU UN STUDIJU CENTRS


BIOMEDICĪNAS PĒTĪJUMI UN IZGLĪTĪBA NO GĒNIEM LĪDZ CILVĒKAM

20. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, Mūkusalas ielā 3, Konferenču centra, D daļā notiks seminārs “Latvijas ieguvumi no dalības Eiropas 1+ miljonu genomu iniciatīvā”.

Veselības ministrija un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs noslēguši vienošanos par Latvijas dalību Eiropas genoma projektā un Latvijas iedzīvotāju genoma references izveidi, kas tiks finansēts no Eiropas Atveseļošanas fonda. Projekta galvenais mērķis ir izveidot Latvijas iedzīvotāju genoma referenci, kas tiks izmantota slimību prognostikai, skrīningu plānošanai, ārstēšanas optimizācijai un zinātnei, kā arī nodrošināt tās iekļaušanu vienotā Eiropas genoma datu bāzē. Iniciatīvas ‘’1+ miljons genomu’’ (1+MG) mērķis ir nodrošināt drošu piekļuvi ģenētiskajiem un ar paraugiem saistītajiem klīniskajiem datiem visā Eiropā, lai uzlabotu pētniecību, attīstītu personalizētu veselības aprūpi un palīdzētu efektīvāk pieņemt lēmumus veselības aprūpes politikas veidošanā.

Jau pavisam drīz sāksies gēnu donoru iesaiste šajā apjomīgajā projektā, tāpēc ikvienam speciālistam un sabiedrībai šis seminārs būs lieliska iespēja vairāk uzzināt par šī projekta nozīmi! Projekta vadītājs Latvijā un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskās padomes priekšsēdētājs, vadošais pētnieks, Prof. Jānis Kloviņš pastāstīs par pašu projektu un tā nozīmi. Ārste Dr.med Ieva Mičule iepazīstinās klausītājus ar genoma references izmantošanu reto slimību jomā. Prof. Markus Perola  pastāstīs par Somijas pieredzi poliģenētisko risku aprēķinu reportēšanā līdzīga projekta dalībniekiem un par viņu atsauksmēm. Pēc kafijas un uzkodu pauzes Dr.biol Vita Rovīte, Latvijas nacionālās biobankas vadītāja, turpinās stāstu par poliģenētiskajiem riskiem un genoma references nozīmi tajos, savukārt Dr.chem Aleksandrs Gutcaits un Kristaps Krafte informēs par datu infrastruktūru un citiem veselības nozares digitalizācijas risinājumiem.

Pilnu programmu iespējams apskatīt šeit: programma

Īsi pirms šī semināra notiks ZHAP seminārs par prezentēšanas prasmēm, tajā uzstāsies meistari šajā jomā – Mārtiņš Daugulis, Ilze Rassa, Baiba Sipeniece-Gavare, Aija Strautmane un Haralds Burkovskis. Uz abiem semināriem ir viena pieteikšanās forma, piesakoties, lūdzu, norādiet, vai apmeklēsiet vienu vai abus seminārus.

Datums: 20. janvāris, 2023
Laiks: 12:30 – 15:30

Vieta: 
Klātienē: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīga, Mūkusalas iela 3, Konferenču centrs, D daļa, tiešraide: Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Facebook profilā

Dalība: atvērta dalība, aizpildot pieteikuma formu (vietu skaits ierobežots)

Kontaktpersona: Zigmunds Freibergs zigmunds.freibergs[at]biomed.lu.lv

INTEGROMED is funded by the European Union under the Horizon 2020 programme, grant agreement 857572