loader image

LATVIJAS

BIOMEDICĪNAS

PĒTĪJUMU UN STUDIJU CENTRS


BIOMEDICĪNAS PĒTĪJUMI UN IZGLĪTĪBA NO GĒNIEM LĪDZ CILVĒKAM

Pieaugušajiem nepieciešamas mācību iespējas, kas ir īsākas, operatīvas, ļaujot uzsākt mācības uzreiz, elastīgas pieejā un savienojamas ar darbu, mērķētas uz konkrētām prasmēm (gan tehniskām, gan personiskajām) un pielīdzināmas studiju kursiem. Daudzviet Eiropā šādus apliecinājumus pazīst kā microcredentials. Šādi mācību piedāvājumi papildina, nevis aizvieto klasiskās akadēmiskās izglītības programmas, nodrošinot profesionālo izaugsmi atbilstoši mūsdienu darba tirgus prasībām.

Pirmais kurss, par kura apguvi tā dalībnieki saņems mikroapliecinājumu trīs kredītpunktu apjomā, ir  “Ievads bioinformātikā”. Kā uzsver  kursa autors Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Bioinformātikas servisa centra pētnieks un LU SMI vecākais eksperts Raitis Pečulis:  “Ģenētiskajai informācijai ir plašs pielietojums dažādās nozarēs, sākot ar biotehnoloģiju un farmāciju, turpinot ar kriminālistiku un veselības aprūpi, beidzot ar vides monitoringu un pētniecību. Šīs informācijas iegūšanas izmaksas strauji krītas, tādēļ iegūtie apjomi pieaug ģeometriskā progresijā un praktiskā izmantošana kļūst izdevīga jaunās situācijās. Jauni speciālisti, kas spēj kvalitatīvi apstrādāt ģenētisko informāciju, iegūt un jēgpilni interpretēt rezultātus, būs nepieciešami, lai veicinātu iepriekšminēto nozaru izaugsmi un konkurētspēju Eiropas un pasaules līmenī”

Mācības notiek no 8. novembra līdz 17. decembrim un to mērķauditorija ir zinātnieki un augstskolu pasniedzēji, kas vēlas papildināt savu pētījumu metodes ar ģenētisko datu analīzi, kā arī veselības aprūpes speciālisti, kuriem šīs prasmes palīdzētu pacientu slimību diagnostikā. Dalībnieki apgūs praktiskas prasmes ģenētiskās informācijas analīzē, izmantojot jomas standarta digitālos rīkus.

Vairāk lasi šeit: