loader image

LATVIJAS

BIOMEDICĪNAS

PĒTĪJUMU UN STUDIJU CENTRS


BIOMEDICĪNAS PĒTĪJUMI UN IZGLĪTĪBA NO GĒNIEM LĪDZ CILVĒKAM

20. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, Mūkusalas ielā 3, Konferenču centra, D daļā notiks seminārs “ZHAP – izcilas prezentēšanas prasmes zinātnē”.

Zinātni ar jebkuru citu jomu, kurā nepieciešams uzstāties dažādām auditorijām, vieno četri atslēgas elementi izcilām prezentēšanas prasmēm:

  • jomas specifika – zinātnē tās būs zinātniskās konferences, ar zinātni saistītās prezentācijas; te svarīgs elements ir arī zinātnieka personiskais zīmols;
  • humors – neatņemama un svarīga jebkuras uzstāšanās daļa, gaumīga un atbilstoša prezentācijas specifiskajam kontekstam;
  • apģērbs – cilvēka izskats, jo īpaši apģērbs, ir būtisks komunikācijas medijs ne tikai apkārtējiem, bet arī būtiski iedarbojas uz tā valkātāju; tas papildina nodoto informāciju, akcentē, uzsver to, kā arī veido ne tikai auditorijas attieksmi, bet arī paša apģērba valkātāja attieksmi pret sevi, savu vēstījumu;
  • publiskās runas prasme – tas ir stāsts ne vien par to, kā tikt galā ar tā saukto “lampu drudzi” jeb pasaulē vienu no izplatītākajiem baiļu veidiem – bailēm no uzstāšanās, bet arī par runas instrumentālo, emocionālo, tonālo funkciju, runas strukturēšanu, prezentācijas labākajiem rīkiem, metodēm, par saturu un daudz ko vēl citu.

Kopā tas veido topošajam, jaunajam un jau ilglaicīgi praktizējošajam zinātniekam nepieciešamo labas uzstāšanās, prezentācijas prasmju zinātnē recepti – “ZHAP”, zinātne/zinātnieka personiskais zīmols & humors & apģērbs/izskats & publiskā runa/uzstāšanās.

Semināru atklās Mārtiņš Daugulis ar savu stāstu par prezentēšanu zinātnē, pēc tam Ilze Rassa pastāstīs par personīgā zīmola veidošanu, savukārt par humora izmantošanu prezentācijās dalīsies Baiba Sipeniece-Gavare. Pēc kafijas un uzkodu pauzes sekos divas interesantas uzstāšanās – par apģērba, izskata nozīmi prezentēs Aija Strautmane, bet pasākumu noslēgs Haralds Burkovskis, kas sniegs vērtīgus padomus ikvienam cilvēkam, kuram publiski jāuzstājas ar savām runām.

Pilnu programmu iespējams apskatīt šeit: programma

Īsi pēc ZHAP semināra sāksies seminārs ”Latvijas ieguvumi no dalības Eiropas 1+ miljonu genomu iniciatīvā”, kurā ar prezentācijām uzstāsies Prof. Jānis Kloviņš, Dr.med Ieva Mičule, Prof. Markus Perola, Dr.biol Vita Rovīte, Dr.chem Aleksandrs Gutcaits, Kristaps Krafte.  Uz abiem semināriem ir viena pieteikšanās forma, piesakoties, lūdzu, norādiet, vai apmeklēsiet vienu vai abus seminārus.

Datums: 20. janvāris, 2023,
Laiks: 09:00 – 11:35

Vieta:
klātienē – Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīga, Mūkusalas iela 3, Konferenču centrs, D daļa, tiešraidē – Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Facebook profilā

Dalība: aizpildot pieteikuma formu (vietu skaits klātienē ierobežots)

Kontaktpersona: Zigmunds Freibergs zigmunds.freibergs[at]biomed.lu.lv

INTEGROMED is funded by the European Union under the Horizon 2020 programme, grant agreement 857572