loader image

LATVIJAS

BIOMEDICĪNAS

PĒTĪJUMU UN STUDIJU CENTRS


BIOMEDICĪNAS PĒTĪJUMI UN IZGLĪTĪBA NO GĒNIEM LĪDZ CILVĒKAM

24. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, Mūkusalas ielā 3, Konferenču centra D daļā notiks seminārs “Biomedicīnas pētījumu loma zināšanu ekonomikā un biotehnoloģiju jaunuzņēmumu veiksmes stāsti”.

Zināšanu ekonomika tiek skaidrota kā tāda ekonomiskā sistēma, kuras pamats ir intensīva un aktīva intelektuālā kapitāla lietošana, radīšana, it īpaši – kapitalizējot uz zinātniskiem atklājumiem un praktiskajiem pētījumiem. Biotehnoloģija ir viena no visstraujāk augošajām zināšanu ekonomikas nozarēm mūsdienās, kas balstās uz inovācijām un starpdisciplināru pieeju – tā tiek izmantota gan lauksaimniecībā, farmācijā, pārtikas, ķīmijas rūpniecībā, gan medicīnā u.c. jomās. Medicīnā, piemēram, tā dod iespēju radīt produktus ne tikai ārstēšanā, bet arī diagnostikā, prevencijā un personalizētajā medicīnā.

Lai ar biotehnoloģiju palīdzību radītu jaunus produktus, īpaši liela loma ir pētījumiem. Jaunu pētījumu veikšanu nosaka nepieciešamība pēc laika un finansēm, savukārt esošo izmantošana nereti apstājas pie sasaistes trūkuma starp zinātni un uzņēmējdarbību. Tāpēc vitāli svarīga loma tajā ir jaunuzņēmumiem – tiem uzņēmumiem, kuru darbības pamatā ir inovatīvas idejas un tehnoloģijas.

Gan biomedicīnas un biotehnoloģiju, gan citu jomu speciālistiem un sabiedrībai šis seminārs būs lieliska iespēja uzzināt ne vien par pētījumu lomu zināšanu ekonomikā un nepieciešamību veidot ciešāku sasaisti starp zinātni un uzņēmējdarbību, bet arī par praktiskiem soļiem un piemēriem, kā dibināt jaunuzņēmumu biotehnoloģiju/biomedicīnas jomā. Semināra mērķis ir sniegt tā apmeklētājam koncentrētu 360 grādu perspektīvu par šo plašo tematu ar norādēm, kur un kādu padziļinātu informāciju meklēt un ņemt vērā, praktiski veidojot jaunuzņēmumu.

Semināra pirmajā daļā par to, kas ir zināšanu ekonomika, kāda ir tehnoloģiju pārneses loma tajā un par intelektuālā īpašuma aspektiem pastāstīs LZA ģenerālsekretāre profesore Dr.habil.oec. Baiba Rivža, RSU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta vadītāja Linda Gabrusenoka un LR Patentu valdes Patentu departamenta vadītāja Līga Lārmane.

Semināra otrajā daļā ar to, kā izveidot savu jaunuzņēmumu plašākā perspektīvā, iepazīstinās LR EM Valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos Raimonds Lapiņš, LIAA Jaunuzņēmumu atbalsta nodaļas vadītāja Ilze Nēliusa, TechHub Riga līdzdibinātājs Viesturs Sosārs un Verge HealthTech Fund partneris Sigvards Krongorns.

Savukārt trešajā daļā par praktiskajiem aspektiem, dibinot un attīstot biotehnoloģiju jaunuzņēmumu, pastāstīs Agnese Veckalne no SIA “Longenesis”, Mārtiņš Borodušķis no SIA “Alternative Plants”, Māris Belte no SIA “FertereX”, Ģirts Smelters no SIA “Exponential Technologies”, Arsenijs Sergejevs no SIA “VeritaCell” un Gatis Mozoļevskis no SIA “Cellboxlab”.

Datums: 24. februāris, 2023
Laiks: 09:30 – 15:40

Vieta: 
Klātienē – Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīga, Mūkusalas iela 3, Konferenču centrs, D daļa

Tiešraide – Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Facebook profilā

Dalība: Reģistrācija dalībai klātienē (vietu skaits ierobežots)

Kontaktpersona: Zigmunds Freibergs zigmunds.freibergs@biomed.lu.lv

Pasākuma programma pieejama šeit: Programma

INTEGROMED is funded by the European Union under the Horizon 2020 programme, grant agreement 857572