Raidījumā Zināmais nezināmajā iepriekš Lieldienu laikā Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskās grupas vadītājs Zigmunds Orlovskis piedalījās diskusijā par zinātni un ticību :  vai ticība dievišķajam izslēdz ticību zinātniskajai metodei vai tieši otrādi – zinātnisks pasaules skatījums itin labi sadzīvo ar ticību kam tādam, ko ar datiem, eksperimentiem un zināntisko metodoloģiju nevaram pierādīt un varbūt nemaz negribam pierādīt. Kur šajā pasaulē ir vieta zinātnei, kur ticībai un abas šīs jomas konfliktē vai papildina vienu otru? Diskusijas dalībnieki: Latvijas Universitātes (LU) tenūrprofesors fizikā Vjačeslavs Kaščejevs un LU Teoloģijas fakultātes dekāne, profesore Dace Balode.

Maija mēneša saruna – zinātne un māksla. Kāpēc tās tik brīnišķīgi papildina viena otru? Kopsaucēji divām kardināli atšķirīgām nozarēm un pasaules redzējumiem. Sarunājas divi biologi un mūziķis, un tās nav viņu vienīgās izpausmes jomas. Raidījuma viesi: Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskās grupas vadītājs, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes docents un kaislīgs fotogrāfs Zigmunds Orlovskis, hidrobioloģe, Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura studiju programmas “Kultūras un mākslu studijas” 2. kursa studente, sabiedriskās zinātnes iniciatīvas “From Sea to Street” koordinatore Latvijā Marta Dieviņa un mūziķis, multimediju projekta “Dabas koncertzāle” autors, Latvijas Radio 1 raidījuma Monopols vadītājs Ingus Ulmanis.

Foto autors: Z. Orlovskis