loader image

LATVIJAS

BIOMEDICĪNAS

PĒTĪJUMU UN STUDIJU CENTRS


BIOMEDICĪNAS PĒTĪJUMI UN IZGLĪTĪBA NO GĒNIEM LĪDZ CILVĒKAM

Izglītības un zinātnes ministrija jau septīto gadu veido kalendāru un izstādi “Zinātne Latvijai”, kas stāsta par Latvijas zinātniekiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē un iedvesmo jaunradei.

Kalendārs “Zinātne Latvijai 2024” aicina iepazīties ar stāstiem par 12 neatkārtojamām un aizraujošām zinātnes personībām, izciliem savā nozarē un neierobežota radošuma apveltītiem cilvēkiem. Zinātnieki ar saviem pētījumiem palīdz rast risinājumus globāliem izaicinājumiem un ikdienas problēmām, darbojoties tādās jomās kā heterogēnas vienčipa sistēmas un to programmēšana, inovatīvi polimēri, litija un nātrija jonu bateriju materiāli, satelītdati un ģeogrāfiskās informācijas sistēmas, molekulārā ģenētika un funkcionālā genomika, fluora un supramolekulārā ķīmija, zemes resursu un ainavu ilgtspējīga pārvaldība, radošā uzņēmējdarbība, ilgtspējīgu materiālu pielietojums iepakojumos, notekūdeņu monitorēšana un attīrīšana.

Kalendārā šogad starp 12 zinātnes personībām ir iekļauta arī mūsu vadošā pētniece Dr.biol.Vita Rovīte, Molekulārās un funkcionālās genomikas zinātniskās grupas un Latvijas Nacionālas biobankas vadītāja.

Izstāde atvērta apmeklētājiem Latvijas Kultūras akadēmijas telpās “Zirgu pasts” līdz 31.janvārim.