loader image

LATVIJAS

BIOMEDICĪNAS

PĒTĪJUMU UN STUDIJU CENTRS


BIOMEDICĪNAS PĒTĪJUMI UN IZGLĪTĪBA NO GĒNIEM LĪDZ CILVĒKAM

Foto: IZM

17. maijā, Izglītības un zinātnes ministrijā pasniegti Ministru kabineta Atzinības raksti 12 izglītības, zinātnes un sporta jomas darbiniekiem par izciliem sasniegumiem valsts labā.

Svinīgā pasākuma atklāšanā izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša uzsver: “Saņemt Ministru kabineta Atzinības rakstu ir apliecinājums tam, ka esat darījuši daudz vairāk kā tikai to, ko prasa jūsu tiešie darba pienākumi, veidojot mūsdienu Latvijas izglītības un zinātnes domu, vadot un aiz sevis vedot veselas studentu, docētāju, pētnieku, kā arī izglītības speciālistu paaudzes. Liels paldies katram, kas ir bijis drosmīgs, gājis pa priekšu, darījis vairāk un caur savām vērtībām sasniedzis vairāk.”

Ministru kabineta Atzinības raksts tika pasniegts Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra profesoram, vadošajam pētniekam Kasparam Tāram par sasniegumiem zinātnē un jauno speciālistu sagatavošanu molekulārās bioloģijas jomā. Profesors Kaspars Tārs veic inovatīvu pētniecisko darbību struktūrbioloģijas jomā, kas saistīta ar proteīnu un potenciālu zāļu vielu mijiedarbībām, kā arī jaunu vakcīnu veidu izstrādi. Vienlaicīgi prof. Kaspars Tārs nenogurstoši darbojas molekulārās bioloģijas jomas popularizēšanā Latvijā, kas kopumā veicina STEM jomas attīstību un jauno speciālistu ataudzi Latvijas tautsaimniecībai.

MK Atzinības rakstu pasniedz, lai izteiktu valdības atzinību privātpersonām par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā.

Sīkāk ar visiem apbalvotajiem variet iepazīties šeit