“Atbildīga antibiotiku lietošana un ilgtspējīgas prakses veicināšana ir būtiska, lai mazinātu antimikrobiālās rezistences (AMR) ietekmi,” saka Silva Gradovska, AMR pētniece no Latvijas. “Es strādāju mikrobiālā genoma izpētes grupā Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “BIOR” Latvijā. Katru dienu es redzu, kādus izaicinājumus AMR rada mūsu veselības aprūpes iestādēs.”
“Kopā ar kolēģiem no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra un Rīgas Tehniskās universitātes mēs vācam un analizējam notekūdeņu paraugus, lai izsekotu rezistentās baktērijas un AMR gēnus, nodrošinot svarīgus datus sabiedrības veselības uzraudzībai. Mūsu pētījumi ir atklājuši rezistentas baktērijas slimnīcu notekūdeņos, uzsverot steidzamu nepieciešamību pēc stingriem infekcijas profilakses un kontroles pasākumiem.”
“Notekūdeņu monitorings slimnīcās ir īpaši svarīgs mums visiem, jo tas kalpo kā agrīns brīdināšanas sistēmas rīks rezistentu baktēriju izplatībai. Savlaicīgi identificējot šos draudus, mēs varam īstenot mērķtiecīgus pasākumus, lai novērstu slimību uzliesmojumus. Šī proaktīvā pieeja palīdz aizsargāt gan pacientus, gan plašāku sabiedrību no AMR draudiem.”
“Lai efektīvi risinātu šo jautājumu, ir svarīgi izmantot pieeju “viena veselība”, kas veicina starpnozaru sadarbību. Mans padomas politikas veidotājiem ir ieguldīt spēcīgās uzraudzības sistēmās un veicināt sadarbību starp sektoriem. Kopā mēs varam panākt izmaiņas šajā jomā!”
#AMR. Let’s prevent #AMR together #AMRAwareness; #onehealth; #saveantibiotics; #handlewithcare; #HealthForAll