Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

3
FEB
2020

Latvijā atklāj jaunu slimību un gēnu mutācijas, kas to izraisa

Rīta Panorāmā turpinās sižetu sērija par nozīmīgākajiem aizvadītā gada sasniegumiem Latvijas zinātnē. Šoreiz Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieku atklājums par jaunu slimību un gēnu mutāciju, kas to izraisa.

29
JAN
2020

Pierāda zarnu trakta baktēriju ietekmi efektīvākai diabēta ārstēšanai

Mūsu organismā mitinās miljoniem dažādu baktēriju. Latvijas Biomedicīnas pētījumu centrā pēc vairāku gadu ilga darba izdevies pierādīts, kā cilvēka zarnu traktā sastopamās baktērijas ietekmē 2. tipa cukura diabēta pacientu ārstēšanu. 

28
JAN
2020

Notiks seminārs “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Baltijas valstīs”

 

 

Aicinām ekspertus un pētniecības biobanku pārstāvjus apmeklēt starptautisku semināru “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Baltijas valstīs”, kas notiks Latvijas Universitātē 2020. gada 19. martā.

28
JAN
2020

Atklāta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic programmai Sievietēm zinātnē

 

 

2020. gada 27. janvārī Baltijas valstīs ir atklāta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic programmai Sievietēm zinātnē. Septiņas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 eiro balvu par savu ieguldījumu zinātnē. Papildus tam viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta prestižajai, starptautiski atzītajai L' Oréal-UNESCO For Women in Science International Rising Talents programmai.

16
JAN
2020

Pieejami rezultāti sabiedrības aptaujai par pētniecības biobankām Latvijā

 

 

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs kopā ar Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūtu kopīgi īsteno projektu “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Latvijā: sabiedrības, donoru un zinātnieku viedokļu analīze” (Latvijas zinātnes padomes finansēts projekts Nr. 2018/2-0171). Šī projekta ietvaros 2019. gada maijā Latvijā tika veikta sabiedrības aptauja par attieksmi pret biobankām.

13
JAN
2020

Cilvēka viena miljona mikrobioma projekts

 

 

No 6. līdz 8. janvārim Ķīnas Nacionālajā gēnu bankā Šeņdžeņā (Shenzhen) Ķīnā notika starptautiskās sadarbības programmas “Cilvēka viena miljona mikrobioma projekts” (Million Microbiome of Humans Project, MMHP) pirmā sanāksme, kurā piedalījās arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Jānis Kloviņš.

7
JAN
2020

Izstādē godinās 12 mūsdienu Latvijas zinātniekus

 

 

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā otrdien, 7. janvārī, atklās izstādi „Zinātne Latvijai”, kurā apkopoti stāsti par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem, starp kuriem ir Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošā pētniece Dr.biol. Dace Pjanova.

30
DEC
2019

Latvijas Zinātņu akadēmija nosauc 2019. gada nozīmīgākos sasniegumus Latvijas zinātnē

2019. gada nogalē Latvijas Zinātņu akadēmija nosauca desmit nozīmīgākos sasniegumus Latvijas zinātnē 2019. gadā, kā arī piešķīra septiņus LZA Prezidenta Atzinības rakstus, starp kuriem ir arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieku sasniegumi.

20
DEC
2019

LZA jauno locekļu diplomu pasniegšanas ceremonija

 

 

2019. gada 18. decembrī LZA Ziemassvētku sēdē tika pasniegti LZA jauno locekļu diplomi. Diplomu saņēma arī BMC Zinātniskās padomes priekšsēdētājs, Dr. biol., LZA Īstenais loceklis Andris Zeltiņš.

12
DEC
2019

Projekta INTEGROMED atklāšana

 

 

2019. gada 29. novembrī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs uzņēma INTEGROMED ("Integration of knowledge and biobank resources in comprehensive translational approach for personalized prevention and treatment of metabolic disorders") projekta partnerus - vadošos zinātniekus no pasaulē atzītiem institūtiem cukura diabēta izpētē un zinātnes atziņu izmantošanā klīniskajā praksē - Prof. Ewan Pearson (University of Dundee, UK), Prof. Charlotte Ling (Lund University, SE) un Prof. Eran Segal (Weizmann Institute of Science, IL). 

6
DEC
2019

Mūsu zinātnieki raidījumā “Izziņas impulss”

Mūsu zinātnieki raidījumā “Izziņas impulss” stāsta par darbu pie tā, lai pārtikas krāsvielas būtu arvien dabiskākas izcelsmes

28
NOV
2019

Projekta INTEGROMED atklāšanas vizīte Latvijā

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs aicina interesentus apmeklēt INTEGROMED projekta atklāšanas vizītes atvērto daļu, kurā uzstāsies starptautiski atzīti un vadošie zinātnieki translācijas medicīnā no sadarbības organizācijām.

19
NOV
2019

A. Linē saņēma Ministru kabineta Atzinības rakstu

Piektdien, 15. novembrī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus vairākiem izglītības un zinātnes nozares profesionāļiem.

 

 

13
NOV
2019

J.Kloviņš apbalvots ar Ministra kabineta balvu!

Otrdien, 12 novembrī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktoram, Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājam, bioloģijas doktoram, asociētajam profesoram Jānim Kloviņam tika pasniegta Ministra kabineta balva par izcilu zinātnisko darbību un atjaunotnes veicināšanu zinātnē!

 

 

29
OKT
2019

Seminārs “Biobankas – ilgtspējīgs resurss sabiedrības veselības veicināšanai”

 

 

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs aicina visus interesentus apmeklēt semināru, ko organizē Latvijas nacionālais biobanku tīkls – BBMRILV.

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".