Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

9
OKT
2018

Noslēgts sadarbības memorands starp BMC un BGI uzņēmumu SIA Latvia MGI Tech


2018. gada 27.septembrī tika noslēgts sadarbības memorands starp valsts zinātnisko institūtu – Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un pasaulē lielākā sekvencēšanas centra BGI uzņēmumu SIA Latvia MGI Tech par turpmāku sadarbību sekvencēšanas platformas izveidē, cilvēka ģenētikas izpētē, zinātnes projektu īstenošanā biomedicīnā, zinātnisko publikāciju sagatavošanā, ekspertu piesaistē un zinātnisko rezultātu komercializācijā.

Noslēgtais sadarbības memorands sekmēs Latvijas biomedicīnas jomas attīstību dodot iespēju pētīt cilvēka genomu un tā ietekmi uz dažādām slimībām ar vismodernākajām iekārtām un metodēm pasaulē.  Biomedicīnas Centrā jau ir izvietots jaunākais BGI sekvenators, kas ir pirmā šāda veida iekārta Latvijā. 

BMC direktors Jānis Kloviņš: „Pateicoties noslēgtajam sadarbības memorandam Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs ir ieguvis piekļuvi pie unikālas iekārtas, ar kuras palīdzību mēs varēsim pētīt Latvijas cilvēku gēnus par ievērojamāki lētākiem līdzekļiem. Šis ir nopietns solis, kas paver iespēju digitalizēt Valsts iedzīvotāju genoma datu bāzē uzkrātos genomu paraugus un izmantot šos rezultātus cilvēku ārstēšanas uzlabošanai. Tāpat tā ir unikāla iespēja veicināt studentu un jauno speciālistu apmācību, savukārt MGI klātbūtne Latvijā rada jaunas darba vietas šiem speciālistiem”.  

 

 

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".