MAI

Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference

Šī gada 12. un 13. aprīlī RTU - Rīgas Tehniskā universitātes telpās norisinājās Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference, uz kuru bija izvirzīti 387 labākie darbi, ko izstrādāja 458 skolēni. Četri darbi tika izstrādāti Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā sadarbojoties ar zinātniekiem. Konferences ietvaros tie ieguva augstus novērtējumus - II un III pakāpi:

1) Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 11.klases skolniece Sigita Skrastiņa “Pastiprināta skābpiena produktu lietošanas ietekme uz cilvēka zarnu mikrobioma kompozīciju” (II pakāpe);
2) Rīgas Rīnūžu vidusskolas 11.klases skolnieks Daņiils Smirnovs “Otrā tipa cukura diabēta pacientu zarnu mikrobioma izpēte pirms antidiabētiskās terapijas uzsākšanas” (II pakāpe);
3) Rigas 72. Vidusskolas 11.klases skolniece Nikola Brauča “Temperatūras ietekme uz jaunizdalītā T4-veidīga bakteriofāga inficētspēju” (II pakāpe);
4) Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 11.klases skolnieks Miks Priedols “Ārpusšūnu vezikulu modificēšana jaunas pretvēža terapijas izstrādes nolūkos” (III pakāpe).

Darbus konsultēja BMC zinātnieki: MSc.biol., Ilze Elbere, Ņikita Zrelovs, Dr. biol., Artūrs Ābols.