Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

19
JUN
2018

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs piedalīsies sarunu Festivālā LAMPA


No 29. līdz 30. jūnijam Cēsu pils parkā notiks sarunu festivāls LAMPA, kurā piedalīsies arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs (BMC), organizējot divas izzinošas diskusijas: par Biobanku un par mikrobiomu.

Uz Uzzibsnī skatuves BMC pārstāvji uzstāsies, sestdien, 30. jūnijā plkst. 10:00-11:30 ar stāstu “Cilvēks – superorganisms” jeb stāsti par mikrobiomu.

Pēdējā desmitgadē arvien biežāk tiek runāts par mums ar acīm nesaskatāmās mikropasaules ietekmi uz cilvēka veselību. Kas ir mikrobioms? Vai mēs varētu eksistēt bez tā? Vai mūsu ieradumi un to ietekme uz mikrobiomu ir patiesais cēlonis biežākajām slimībām? Un kā mūsdienu steidzīgajā ritmā atcerēties parūpēties ne tikai par sevi, bet arī par miljoniem labo baktēriju? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem stāstos par cilvēka vitālo mijiedarbību ar mikropasauli.

Sīkāka informācija:  https://festivalslampa.lv/lv/programma--2018/pasakumi/584

 

Teltī Spuldze, sestdien, 30.06. plkst. 18:00-19:30 norisināsies situāciju izspēle un diskusija “Biobanka – kāpēc piedalīties?”, kuru rīko Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs un Valsts iedzīvotāju genoma datubāze.

Mēs ļoti labi protam organizēt savu darbu, personīgo dzīvi un finanses, bet vai mēs varam plānot savu veselību un vai mums kāds palīdz? Valsts iedzīvotāju GENOMA DATUBĀZE ir nacionāla biobanka, kas nodrošina bioloģisko materiālu zinātniskiem pētījumiem Latvijā. Viens no šīs “bankas” mērķiem ir attīstīt personalizēto medicīnu Latvijā, kas ļautu katram cilvēkam plānot savai veselībai piemērotāko dzīvesveidu un palīdzētu ārstiem izvēlēties individualizētu pieeju. Kas pašlaik notiek Latvijā un kas varētu notikt nākotnē? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim iestudētās ainās no ikdienas situācijām un diskusijā ar jomas vadošajiem ekspertiem.

Sīkāka informācija:  https://festivalslampa.lv/lv/programma--2018/pasakumi/712

 

Par sarunu festivālu LAMPA

Festivāls ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt un kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem. Festivāla iedvesmas avoti ir līdzīgi demokrātijas festivāli Dānijā, Zviedrijā un Igaunijā.

Festivālu divu dienu garumā ikvienam ir iespēja piedalīties kopumā 275 pasākumos par visdažādākajām tēmām, kurus organizē 235 rīkotāji. Ar festivāla pilno programmu var iepazīties festivāla mājaslapā (www.festivalslampa.lv ). Arī šogad festivāla apmeklētāju vidū būs visdažādāko profesiju un organizāciju pārstāvji, ar kuriem var iepazīties festivāla mājaslapā sadaļā "Viņi būs 2018".

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".