2020

Nozīmīgāko sasniegumu zinātnē apbalvošanas ceremonija

2020. gada 6. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā norisinājās 2019. gada nozīmīgāko sasniegumu zinātnē autoru un autoru kolektīvu apbalvošanas ceremonija, kurā piedalījās izcilāko sasniegumu autori un autoru kolektīvi, valsts un valdības amatpersonas, uzņēmēji, akadēmisko aprindu, zinātnisko institūciju un sabiedrības pārstāvji.

2020

Lekcija: „Vēža paradoksi un jauns vēža hemorezistences mehānisms ”

14.02.2020. BMC mazajā zālē plkst. 14.30-15.00 notiks Katrīnas Ērenpreisas lekcija

2020

Latvijā atklāj jaunu slimību un gēnu mutācijas, kas to izraisa

Rīta Panorāmā turpinās sižetu sērija par nozīmīgākajiem aizvadītā gada sasniegumiem Latvijas zinātnē. Šoreiz Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieku atklājums par jaunu slimību un gēnu mutāciju, kas to izraisa.

2020

Pierāda zarnu trakta baktēriju ietekmi efektīvākai diabēta ārstēšanai

Mūsu organismā mitinās miljoniem dažādu baktēriju. Latvijas Biomedicīnas pētījumu centrā pēc vairāku gadu ilga darba izdevies pierādīts, kā cilvēka zarnu traktā sastopamās baktērijas ietekmē 2. tipa cukura diabēta pacientu ārstēšanu.

2020

Notiks seminārs “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Baltijas valstīs”

Aicinām ekspertus un pētniecības biobanku pārstāvjus apmeklēt starptautisku semināru “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Baltijas valstīs”, kas notiks Latvijas Universitātē 2020. gada 19. martā.

Atklāta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic programmai Sievietēm zinātnē

2020. gada 27. janvārī Baltijas valstīs ir atklāta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic programmai Sievietēm zinātnē. Septiņas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 eiro balvu par savu ieguldījumu zinātnē. Papildus tam viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta prestižajai, starptautiski atzītajai L' Oréal-UNESCO For Women in Science International Rising Talents programmai.

2020

Pieejami rezultāti sabiedrības aptaujai par pētniecības biobankām Latvijā

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs kopā ar Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūtu kopīgi īsteno projektu “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Latvijā: sabiedrības, donoru un zinātnieku viedokļu analīze” (Latvijas zinātnes padomes finansēts projekts Nr. 2018/2-0171). Šī projekta ietvaros 2019. gada maijā Latvijā tika veikta sabiedrības aptauja par attieksmi pret biobankām.

2020

Cilvēka viena miljona mikrobioma projekts

No 6. līdz 8. janvārim Ķīnas Nacionālajā gēnu bankā Šeņdžeņā (Shenzhen) Ķīnā notika starptautiskās sadarbības programmas “Cilvēka viena miljona mikrobioma projekts” (Million Microbiome of Humans Project, MMHP) pirmā sanāksme, kurā piedalījās arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Jānis Kloviņš.

Izstādē godinās 12 mūsdienu Latvijas zinātniekus

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā otrdien, 7. janvārī, atklās izstādi „Zinātne Latvijai”, kurā apkopoti stāsti par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem, starp kuriem ir Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošā pētniece Dr.biol. Dace Pjanova.

DEC

Latvijas Zinātņu akadēmija nosauc 2019. gada nozīmīgākos sasniegumus Latvijas zinātnē

2019. gada nogalē Latvijas Zinātņu akadēmija nosauca desmit nozīmīgākos sasniegumus Latvijas zinātnē 2019. gadā, kā arī piešķīra septiņus LZA Prezidenta Atzinības rakstus, starp kuriem ir arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieku sasniegumi.

DEC

LZA jauno locekļu diplomu pasniegšanas ceremonija

2019. gada 18. decembrī LZA Ziemassvētku sēdē tika pasniegti LZA jauno locekļu diplomi. Diplomu saņēma arī BMC Zinātniskās padomes priekšsēdētājs, Dr. biol., LZA Īstenais loceklis Andris Zeltiņš.

Projekta INTEGROMED atklāšana

2019. gada 29. novembrī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs uzņēma INTEGROMED ("Integration of knowledge and biobank resources in comprehensive translational approach for personalized prevention and treatment of metabolic disorders") projekta partnerus - vadošos zinātniekus no pasaulē atzītiem institūtiem cukura diabēta izpētē un zinātnes atziņu izmantošanā klīniskajā praksē - Prof. Ewan Pearson (University of Dundee, UK), Prof. Charlotte Ling (Lund University, SE) un Prof. Eran Segal (Weizmann Institute of Science, IL).

DEC

Mūsu zinātnieki raidījumā “Izziņas impulss”

Mūsu zinātnieki raidījumā “Izziņas impulss” stāsta par darbu pie tā, lai pārtikas krāsvielas būtu arvien dabiskākas izcelsmes

NOV

Projekta INTEGROMED atklāšanas vizīte Latvijā

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs aicina interesentus apmeklēt INTEGROMED projekta atklāšanas vizītes atvērto daļu, kurā uzstāsies starptautiski atzīti un vadošie zinātnieki translācijas medicīnā no sadarbības organizācijām.

NOV

A. Linē saņēma Ministru kabineta Atzinības rakstu

Piektdien, 15. novembrī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus vairākiem izglītības un zinātnes nozares profesionāļiem.