Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

13
MAR
2012

Sievietēm zinātnē


 

 

 

 

 

Vēl līdz 20. martam dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās Latvijas pētnieces var pieteikties L`ORÉAL Latvijas stipendijai Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.  

Šogad stipendija „Sievietēm zinātnē” 4000 latu apmērā tiks piešķirta trim dzīvības zinātņu vai materiālzinātņu jomā strādājošām Latvijas zinātniecēm. Divas doktorantes līdz 33 gadu vecumam to saņems disertācijas izstrādei, bet viena zinātņu doktore vecumā līdz 40 gadiem – zinātnisko pētījumu veikšanai. Stipendija paredzēta, lai atbalstītu sieviešu iespējas veidot karjeru zinātnes jomā Latvijā un mudinātu jaunās zinātnieces turpināt pētniecību mūsu valstī.

Kopš 2005. gada ar Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē” atbalstīti pētījumi tādās jomās, kā jaunu zāļvielu un terapiju meklējumi cīņai pret audzējiem, sirds un neirodeģeneratīvajām slimībām, reimatoīdo artrītu, sāpēm, stresu un depresiju, vakcīnu izstrāde pret hepatītu B un dzemdes papilomu, smadzenēs notiekošo procesu izpēte, jaunu materiālu meklējumi elektronikas, celtniecības un citām tautsaimniecības jomām, kodolsintēzes iekārtās, ūdeņraža dzinējā izmantojamo materiālu un cieto šķīdumu izpēte, cilmes šūnu un citi pētījumi.

Latvijas stipendijas „Sievietēm zinātnē” Goda patronese ir bijusī Latvijas Valsts  prezidente  akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Starptautiskā L`Oréal un UNESCO programma zinātnieču atbalstam „Sievietēm zinātnē” (For Women In Science) izveidota 1998. gadā, bet Latvijā nacionāla stipendija šīs programmas ietvaros tiks piešķirta jau astoto reizi. Tāpēc LZA prezidents Juris Ekmanis īpaši uzteic pazīstamās firmas ilggadējo labvēlību Latvijas zinātniecēm un atzīmē, ka šāda izpratne iepriekšējos septiņos gados ir palīdzējusi  īstenot ieceres jau 21 speciālistei.

Papildinformācija: UNESCO LNK, Rīgā, Pils laukumā 4-206, kā arī UNESCO LNK mājas lapā: www.unesco.lv. Tālrunis informācijai: 67325109.

Papildinformācija:

Estere Braķe

Tālrunis: 29122790, e-pasts: estere@latnet.lv

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".