Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

4
JUN
2019

Kas glabājas Latvijas biobankās un kāda ir sabiedrības attieksme pret tām?


Raidījums Zināmais nezināmajā runā par Latvijas sabiedrības attieksmi pret biobankām un viesojas arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra uzturētajā nacionālajā biobankā - Valsts iedzīvotāju genoma datubāzē.

Biobankas. Kas glabājas Latvijas biobankās un kāda ir sabiedrības attieksme pret tām? Zinātnieki uzsākuši pētījumu, lai noskaidrotu, kur meklējami iemesli cilvēku bažām par bioloģiskā materiāla iekļaušanu apjomīgās datu bāzēs. Pētījums par Latvijas sabiedrības attieksmi pret biobankām tiek īstenots Latvijas Zinātnes padomes finansēta projekta “Ētiski un sociāli atbildīga pētniecības biobanku pārvaldība Latvijā: sabiedrības, donoru un zinātnieku viedokļu analīze” (lzp-2018/2-0171) ietvaros.

Raidījumu variet noklausīties šeit: https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/zinamais-nezinamaja/kas-glabajas-latvijas-biobankas-un-kada-ir-sabiedribas-attieksme.a118435/

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".