Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

13
JUN
2019

Jauna veida medicīnas domāšana Latvijā: joma, kur satiekas IT un medicīnas nozare


 

 

Latvijas Biomedicīnas un studiju centra direktors Jānis Kloviņš: “Precīzijas medicīna ir jaunā veida medicīnas domāšana, kas ir pretstatā globālā farmācijas biznesa vēlmei pārdot pēc iespējas vairāk medicīnisko līdzekļu.”

Latvijas Biomedicīnas un studiju centra direktors Jānis Kloviņš konferencē īsumā iezīmēja esošo precīzijas medicīnas stāvokli Latvijā. Viņš sacīja, ka Latvijā ir viena no lielākajām biobankām Eiropā – vairāk nekā 35 000 gēnu donoru un genomu datubāzi Latvijā uztur jau kopš 2006. gada.

Latvijā spēj diagnosticēt gan retas slimības, gan veikt dažādu veidu vēža ārstēšanu, bet plaši sastopamām slimībām var veikt farmakogenomiku, kas pēta pacienta iedzimtības noteikto mijiedarbību ar zāļu līdzekļiem.

Raksta pilno versiju lasiet: http://www.la.lv/jauna-veida-medicinas-domasana-latvija?fbclid=IwAR0LbuWzajMJZNUzW6emlPTg3NoRcKipFlJA8BnmPpdfo0AxZVBnHXQHWW0

 

*Foto: Ieva Čīka/LETA

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".