OKT

Atskats uz Eiropas Zinātnieku Nakti 2019 Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā

Jau piekto gadu Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā norisinājās Eiropas Zinātnieku nakts aktivitātes.

SEP

Lekcija “Vaccine formulations for immunogen delivery: from adenovectors to self-assembly synthetic peptide-based nanoparticles”

10. septembrī, plkst. 13:00 BMC Mazajā zālē notiks lekcija “Vaccine formulations for immunogen delivery: from adenovectors to self-assembly synthetic peptide-based nanoparticles”.

SEP

Eiropas Zinātnieku nakts Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā

27. septembrī no pulksten 17:00 līdz 23:00  Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts, kuras tēma šogad ir Zinātne nākotnei.

Zinātniskās padomes sēde

Ceturtdien, 04.07.2019. plkst 10:00 Baltajā zālē notiks BMC Zinātniskās padomes sēde.

JUN

Pirms nedēļas noslēdzās trīs Baltijas valstu Bioķīmiķu biedrību organizētās starptautiskā konference FEBS3+

Promocijas darbu aizstāvēs Jānis Leitāns

2019.gada 20.jūnijā plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, 501. auditorijā, LU Bioloģijas zinātņu nozares promocijas padomes atklātā sēdē JĀNIS LEITĀNS aizstāvēs promocijas darbu "Ogļskābes anhidrāžu strukturālie pētījumi specifisku inhibitoru dizainam" bioloģijas doktora zinātniskā grāda iegūšanai.

JUN

20. jūnijā Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā notiks jauno biologu sagatavošanās kursi Starptautiskajai bioloģijas olimpiādei (IBO2019), kas norisināsies no 14. līdz 21. jūlijam Ungārijā.

JUN

Jauna veida medicīnas domāšana Latvijā: joma, kur satiekas IT un medicīnas nozare

Latvijas Biomedicīnas un studiju centra direktors Jānis Kloviņš: “Precīzijas medicīna ir jaunā veida medicīnas domāšana, kas ir pretstatā globālā farmācijas biznesa vēlmei pārdot pēc iespējas vairāk medicīnisko līdzekļu.”

JUN

Kas glabājas Latvijas biobankās un kāda ir sabiedrības attieksme pret tām?

Raidījums Zināmais nezināmajā runā par Latvijas sabiedrības attieksmi pret biobankām un viesojas arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra uzturētajā nacionālajā biobankā - Valsts iedzīvotāju genoma datubāzē.

MAI

Kā mikroorganismi var kļūt par bioloģiskajiem ieročiem

Kā mikroorganismi var kļūt par biologiskajiem ieročiem, un vai no baktērijas, kas ražo elektrību, līdz bīstamam slimību ierosinātājam ir viens solis? Uz šiem jautājumiem atbildes meklēs raidījums «Izziņas impulss», kurā ar savām zināšanām dalījās Dr. habil. biol. Elmārs Grēns.

Precīzijas medicīnas konference

Šā gada 22.maijā Latvijas Universitātes Zinātņu mājas telpās pirmo reizi Latvijā notiks starptautiska Precīzijas medicīnas konference (“PRECISION MEDICINE CONFERENCE”), kuras ietvaros vietēja un starptautiska mēroga medicīnas un IT nozares vadošie eksperti, akadēmiķi un politikas veidotāji dalīsies pieredzē un diskutēs par precīzijas medicīnas tendencēm un iespējām, ko šis medicīnas virziens cilvēkam var sniegt.

Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference

Šī gada 12. un 13. aprīlī RTU - Rīgas Tehniskā universitātes telpās norisinājās Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference, uz kuru bija izvirzīti 387 labākie darbi, ko izstrādāja 458 skolēni. Četri darbi tika izstrādāti Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā sadarbojoties ar zinātniekiem. Konferences ietvaros tie ieguva augstus novērtējumus - II un III pakāpi

MAI

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki pievienojas prezidenta vizītei Hamburgā

2019. gada 21.-25. februārī Valsts prezidents Raimonds Vējonis apmeklēja Vāciju, lai veicinātu Latvijas un Vācijas sadarbību biznesa un zinātnes jomā. Vizītes mērķis bija prezentēt Latvijas piedāvātās iespējas gudro pilsētu, viedo materiālu, biomedicīnas un robotikas jomās, par ko Vācijas uzņēmēji un zinātnieki izrādīja lielu interesi un vēlmi attīstīt tālāku sadarbību. Šajā vizītē piedalījās arī zinātnieki no Latvijas Biomedicīnas studiju un pētījumu centra Dr. biol. Kaspars Tārs un MSc. biol. Gints Kalniņš.

16. Baltijas intelektuālās sadarbības konferences galvenā tēma – biomedicīna

2.-3. maijā Viļņā, Lietuvas Zinātņu akadēmijā norisināsies 16. Baltijas Intelektuālās sadarbības konference "Gēni: no pagātnes līdz nākotnei".

MAI

Valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršana

Pamatojoties uz LR MK noteikumiem Nr. 692 par valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršanu, Latvijas Zinātņu akadēmija ir apstiprinājusi Valsts emeritēto zinātnieku padomes 2019. gada 25. marta lēmumu Nr. 21.