Precīzijas medicīnas konference

Šā gada 22.maijā Latvijas Universitātes Zinātņu mājas telpās pirmo reizi Latvijā notiks starptautiska Precīzijas medicīnas konference (“PRECISION MEDICINE CONFERENCE”), kuras ietvaros vietēja un starptautiska mēroga medicīnas un IT nozares vadošie eksperti, akadēmiķi un politikas veidotāji dalīsies pieredzē un diskutēs par precīzijas medicīnas tendencēm un iespējām, ko šis medicīnas virziens cilvēkam var sniegt.

Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference

Šī gada 12. un 13. aprīlī RTU - Rīgas Tehniskā universitātes telpās norisinājās Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference, uz kuru bija izvirzīti 387 labākie darbi, ko izstrādāja 458 skolēni. Četri darbi tika izstrādāti Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā sadarbojoties ar zinātniekiem. Konferences ietvaros tie ieguva augstus novērtējumus - II un III pakāpi

MAI

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki pievienojas prezidenta vizītei Hamburgā

2019. gada 21.-25. februārī Valsts prezidents Raimonds Vējonis apmeklēja Vāciju, lai veicinātu Latvijas un Vācijas sadarbību biznesa un zinātnes jomā. Vizītes mērķis bija prezentēt Latvijas piedāvātās iespējas gudro pilsētu, viedo materiālu, biomedicīnas un robotikas jomās, par ko Vācijas uzņēmēji un zinātnieki izrādīja lielu interesi un vēlmi attīstīt tālāku sadarbību. Šajā vizītē piedalījās arī zinātnieki no Latvijas Biomedicīnas studiju un pētījumu centra Dr. biol. Kaspars Tārs un MSc. biol. Gints Kalniņš.

16. Baltijas intelektuālās sadarbības konferences galvenā tēma – biomedicīna

2.-3. maijā Viļņā, Lietuvas Zinātņu akadēmijā norisināsies 16. Baltijas Intelektuālās sadarbības konference "Gēni: no pagātnes līdz nākotnei".

MAI

Valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršana

Pamatojoties uz LR MK noteikumiem Nr. 692 par valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršanu, Latvijas Zinātņu akadēmija ir apstiprinājusi Valsts emeritēto zinātnieku padomes 2019. gada 25. marta lēmumu Nr. 21.

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas 2019

No 8. līdz 10. maijam valsts pārvaldes iestādēs norisināsies Atvērto durvju dienas, lai Tu varētu uzzināt un saprast, kā strādā mūsu valsts.

Vieslekcija 08.05.2019.

Trešdien, 8. maijā plkst. 12:00-14:00 BMC viesosies Assoc. Prof. Aytent NALBANT (Molekulārās bioloģijas un ģenētikas departaments, Izmiras tehnoloģiju institūts, Turcija) ar vieslekciju

APR

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs uzsāk jauna projekta “Retu nezināmas izcelsmes neiromuskulāro slimību funkcionālā un ģenētiskā izpēte” realizēšanu

1. aprīlī, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, tiek uzsākts projekts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" 2. atlases kārtas ietvaros.

APR

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs uzsāk jauna projekta “Reto pārmantoto slimību izraisošo faktoru izpēte izmantojot pilna genoma sekvenēšanas pieeju” realizēšanu

APR

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs uzsāk jauna projekta “Molekulārie RNS faktori hipofīzes adenomas attīstībā” realizēšanu

APR

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs uzsāk jauna projekta “Ekstracelulārajās vezikulās ietvertā cilvēka un mikrobioma transkiptoma klīniskā nozīme” realizēšanu

Vieslekcija

Otrdien, 2. aprīlī plkst.14:00 BMC Baltajā zālē, Prof. Jamal Tazi, Ph.D.  (Director, CNRS and Scientific Director of the Abivax – CNRS Collaborative Laboratory. Professor of functional genomics at the University of Montpellier, Senior Member at the University Institute of France and deputy director of the health center biology «Rabelais» responsible for education and training.)

MAR

Genoma centrs ieviesis jaunu mikrobioma paraugu apstrādes metodi, par kuru iegūts augstākais vērtējums starplaboratoriju kvalitātes pārbaudē

Genoma centrs aprobējis jaunu metodi mikrobiālā DNS izdalīšanai no fēču paraugiem. Piedaloties starplaboratoriju kvalitātes testēšanā (Biospecimen Proficiency Testing) 2018./2019. gada ciklā, šī metode ieguvusi sertifikātu ar augstāko iespējamo vērtējumu par mikrobiālā DNS izdalīšanu no fēcēm, kas tiek izmantota Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes pētījumspecifisko paraugu apstrādē. Šis ir būtisks apliecinājums Genoma centra un Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes paraugu kvalitātes standartiem un iespējām attīstīt mikrobioma pētniecību Latvijā.

MAR

1. martā BMC uzsāks realizēt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.2. pasākuma "Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts" 2. atlases kārtas ietvaros apstiprinātu projektu.