Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

28
NOV
2019

Projekta INTEGROMED atklāšanas vizīte Latvijā

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs aicina interesentus apmeklēt INTEGROMED projekta atklāšanas vizītes atvērto daļu, kurā uzstāsies starptautiski atzīti un vadošie zinātnieki translācijas medicīnā no sadarbības organizācijām.

19
NOV
2019

A. Linē saņēma Ministru kabineta Atzinības rakstu

Piektdien, 15. novembrī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus vairākiem izglītības un zinātnes nozares profesionāļiem.

 

 

13
NOV
2019

J.Kloviņš apbalvots ar Ministra kabineta balvu!

Otrdien, 12 novembrī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktoram, Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājam, bioloģijas doktoram, asociētajam profesoram Jānim Kloviņam tika pasniegta Ministra kabineta balva par izcilu zinātnisko darbību un atjaunotnes veicināšanu zinātnē!

 

 

29
OKT
2019

Seminārs “Biobankas – ilgtspējīgs resurss sabiedrības veselības veicināšanai”

 

 

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs aicina visus interesentus apmeklēt semināru, ko organizē Latvijas nacionālais biobanku tīkls – BBMRILV.

23
OKT
2019

J. Kloviņam pasniegs Ministru kabineta balvu un A. Linē Ministru kabineta Atzinības rakstu

Otrdien, 22. oktobrī, valdība atbalstīja Ministru kabineta balvas piešķiršanu 6 izcilām personībām par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās. Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augtākais apbalvojums – nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa.

4
OKT
2019

Atskats uz Eiropas Zinātnieku Nakti 2019 Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā

Jau piekto gadu Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā norisinājās Eiropas Zinātnieku nakts aktivitātes. 

 

 

9
SEP
2019

Lekcija “Vaccine formulations for immunogen delivery: from adenovectors to self-assembly synthetic peptide-based nanoparticles”

10. septembrī, plkst. 13:00 BMC Mazajā zālē notiks lekcija “Vaccine formulations for immunogen delivery: from adenovectors to self-assembly synthetic peptide-based nanoparticles”.

6
SEP
2019

Eiropas Zinātnieku nakts Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā

 

 

27. septembrī no pulksten 17:00 līdz 23:00  Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts, kuras tēma šogad ir Zinātne nākotnei.

28
JUN
2019

Zinātniskās padomes sēde

Ceturtdien, 04.07.2019. plkst 10:00 Baltajā zālē notiks BMC Zinātniskās padomes sēde.

28
JUN
2019

Pirms nedēļas noslēdzās trīs Baltijas valstu Bioķīmiķu biedrību organizētās starptautiskā konference FEBS3+

 

 

19
JUN
2019

Promocijas darbu aizstāvēs Jānis Leitāns

2019.gada 20.jūnijā plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, 501. auditorijā, LU Bioloģijas zinātņu nozares promocijas padomes atklātā sēdē JĀNIS LEITĀNS aizstāvēs promocijas darbu "Ogļskābes anhidrāžu strukturālie pētījumi specifisku inhibitoru dizainam" bioloģijas doktora zinātniskā grāda iegūšanai.

18
JUN
2019

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā notiks jauno biologu sagatavošanās kursi Starptautiskajai bioloģijas olimpiādei

20. jūnijā Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā notiks jauno biologu sagatavošanās kursi Starptautiskajai bioloģijas olimpiādei (IBO2019), kas norisināsies no 14. līdz 21. jūlijam Ungārijā.

 

 

13
JUN
2019

Jauna veida medicīnas domāšana Latvijā: joma, kur satiekas IT un medicīnas nozare

 

 

Latvijas Biomedicīnas un studiju centra direktors Jānis Kloviņš: “Precīzijas medicīna ir jaunā veida medicīnas domāšana, kas ir pretstatā globālā farmācijas biznesa vēlmei pārdot pēc iespējas vairāk medicīnisko līdzekļu.”

4
JUN
2019

Kas glabājas Latvijas biobankās un kāda ir sabiedrības attieksme pret tām?

Raidījums Zināmais nezināmajā runā par Latvijas sabiedrības attieksmi pret biobankām un viesojas arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra uzturētajā nacionālajā biobankā - Valsts iedzīvotāju genoma datubāzē.

24
MAI
2019

Kā mikroorganismi var kļūt par bioloģiskajiem ieročiem

Kā mikroorganismi var kļūt par biologiskajiem ieročiem, un vai no baktērijas, kas ražo elektrību, līdz bīstamam slimību ierosinātājam ir viens solis? Uz šiem jautājumiem atbildes meklēs raidījums «Izziņas impulss», kurā ar savām zināšanām dalījās Dr. habil. biol. Elmārs Grēns.

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".